TAGA Harmony PF-1000DC Power Filter
TAGA HARMONY PF-1000DC POWER FILTER LAUNCHED
DC BLOCKER
VOLTAGE INDICATOR
It comes with a removable Schuko-IEC C13 power cable.
TAGA Harmony PF-1000DC Power Filter with a TAGA harmony amp
TAGA HARMONY PF-1000DC POWER FILTER SPECIFICATIONS
Design          Power noise filter with DC blocker
Sockets        Schuko type
4 direct (2 with DC blocker)
4 filtered with DC blocker
Total maximum power load 14A, 3220W (total for all power sockets)
Noise filter    >-10dB (2 – 100MHz)
Max surge current   1000A
Max spike volt         3000V
Max clamping volt   470V
Features/accessories Surge protection
Phase detector with the polarity switch
Voltage indicator
Schuko-IEC C13 power cord
AC power / power consumption    230-240V 50/60Hz
≤0.5W (without any external devices plugged in)